اخبار شرکت مدیریت طرحهای صنعتی ایران

 بازدید مدیرعامل محترم شرکت نفت و گاز پارس ازپروژه فاز 14 پارس جنوبی

بازدید مدیرعامل محترم شرکت نفت و گاز پارس ازپروژه فاز 14 پارس جنوبی

30 آبان 1397

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت طرحهای صنعتی ایران جناب آقای مهندس مشکین فام مدیرعامل محترم شرکت نفت و گاز پارس در معیت جناب آقای مهندس مسعودی مجری محترم طرح فاز 14 و جناب آقای مهندس بویری مدیرعامل محترم شرکت مدیریت طرحهای صنعتی ایران در روز چهارشنبه مورخ 1397/8/30 از مراحل پیشرفت فاز 14 پارس جنوبی...

چهارمین کنگره راهبردی و نمایشگاه نفت و نیرو

چهارمین کنگره راهبردی و نمایشگاه نفت و نیرو

29 مهر 1397

به گزارش واحد روابط عمومی شرکت مدیریت طرحهای صنعتی ایران ، چهارمین کنگره راهبردی و نمایشگاه نفت و نیرو با حضور بیژن نامدار زنگنه وزیر محترم نفت ج ا.ا ، معاونین وزیر و مدیران عامل شرکتهای دولتی و خصوصی از تاریخ 24 الی 26 مهر ماه 1397 در سالن همایشهای بین المللی سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران د...

مراسم معارفه و تودیع

مراسم معارفه و تودیع

11 مهر 1397

به گزارش روابط عمومی شرکت مدیریت طرحهای صنعتی ایران روز چهارشنبه مورخ 97/7/11 در دفتر مدیر عامل محترم مراسم تودیع جناب آقایان مهندس داودآبادی و اکبری و معارفه جناب آقای مهندس بیات بعنوان سرپرست مدیریت مهندسی و ساختمان و توسعه بازار با حضور مدیران شرکت برگزار گردید. در ابتدای این مراسم جناب آقای مهند...

پیام تسلیت مدیر عامل محترم به مناسبت حادثه تروریستی اهواز

پیام تسلیت مدیر عامل محترم به مناسبت حادثه تروریستی اهواز

01 مهر 1397

شهادت جمع کثیری از شهروندان خوزستانی در حادثه ی تروریستی اهواز ، برگ دیگری از سند سراسر تباهی و ذلت دشمنان ایران عزیز را ورق زد و ما را در برابر آزمونی دیگر از دلدادگی به سرور و سالار شهیدان قرار داد. اهواز شهرشکوفه های پرچم پوشی است که دل در گرو ائمه و اهل بیت گذارده و با عطر شهادت مشام جان را سرمس...

اخبار صنعت نفت و گاز

ساخت تجهيزات طرح كهاب بومي سازي مي‌شود

مجري طرح كهاب گفت: به منظور جلوگيري از تبعات تحريم‌هاي اعمال شده بر واردات تجهيزات طرح كهاب، اقدام‌هاي بسيار ارزنده‌اي در حمايت از ساخت داخل و بومي سازي در اين زمينه انجام شده است.

19.آذر.1397


اوپك هنوز به طور كامل زير سلطه سياست‌هاي ترامپ قرار نگرفته است

معافيت ايران در كاهش توليد نفت را اين‌گونه مي‌توان تحليل كرد كه اوپك هنوز به‌طور كامل زير سلطه سياست‌هاي ترامپ قرار نگرفته است.

19.آذر.1397


اخبار بین المللی نفت و گاز

لغو تحريم‌ها فرصت را براي حضور در پروژه‎هاي نفتي ايران هموار كرد

مدير پروژه‌هاي پرتامينا در ايران اعلام كرد: اجرايي شدن برجام و لغو تحريم‌ها راه‌ را براي همكاري با صنعت نفت ايران باز كرده است.

19.ارديبهشت.1396


تمايل پي‌جي‌ان‎آي‎جي لهستان براي همكاري با صنعت نفت ايران

يكي از مديران شركت «پي‌جي‌ان‌آي‌جي» اعلام كرد: در صورت برطرف شدن كامل تحريم‌ها از جمله نقل و انتقال بانكي، مايل به سرمايه گذاري و ورود به بازار نفت ايران هستيم.

19.ارديبهشت.1396


فاز 14 پارس جنوبی با ظرفیت 1 میلیون فوت مکعب گاز در روز امسال وارد مدار خواهد شد

مجری طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبی با اشاره به پیشرفت 77 درصدی این فاز گازی گفت با روندی که در پیش است پیش بینی می شود تا اوایل سال 1398 فاز 14 پارس جنوبی به طور کامل به بهره برداری برسد.

مهندس حمید رضا مسعودی ظهر امروز در جمع خبرنگاران درکنگان تولید روزانه 6 /56 میلیون متر مکعب گاز غنی را از اهداف اجرای فاز 14 پارس جنوبی عنوان کرد و اظهار داشت تولید روزانه 75 هزار بشکه میعانات گازی، سالانه 05 /1 میلیون تن گازمایع پروپان و بوتان و یک میلیون تن اتان به منظور تأمین خوراک واحدهای پتروشیمی و تولید روزانه 400 تن گوگرد از اهداف دیگر اجرای فاز 14 پارس جنوبی است.

ایشان، از طرح توسعه فاز 14 به عنوان یکی از ایرانی ترین فازهای پارس جنوبی یاد کرد و گفت همکاری و تعامل بسیار خوبی در حوزه پیمانکاران درون کنسرسیوم با مدیریت سازمان گسترش ونوسازی صنایع ایران و پیمانکاران بیرونی شکل گرفت که نشانگر بلوغ و تعالی پیمانکاران وسازندگان داخلی کشور است.

ایشان، از انجام 10 میلیون نفر ساعت کار ایمن و بدون حادثه در عملیات ساخت عرشه A14خبر داد که اجرای آن به طور کامل توسط مهندسان ایرانی انجام گرفته است.

مجری طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبی با اشاره به اینکه عملیات بارگیری دومین سکوی دریایی فاز 14 پارس جنوبی اسفند ماه امسال از یارد صدرا انجام می شود خاطرنشان کرد  بر اساس برنامه زمان بندی، تا نیمه ابتدایی سال آینده برداشت یک میلیارد فوت مکعب گاز غنی از طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبی محقق می شود.

وی با اشاره به پروژه های تأسیسات دریایی از ساخت چهار سکوی دریایی با 44 حلقه چاه در فاصله 105 کیلومتری ساحل کنگان خبر داد و افزود فاز 14 پارس جنوبی دارای دو رشته خط لوله 32 اینچ دریایی انتقال گاز به طول تقریبی 105 کیلومتر و دو خط لوله 4 اینچ دریایی برای انتقال محلول گلایکول است.

ایشان  از عملیات نصب سکوی A14 و B14 تا 10 روز آینده خبر داد بیان کرد  این سکو تا 22بهمن ماه وارد مدار تولید می شود تا ظرفیت برداشت 14 /2 میلیون متر مکعب گاز غنی از طرح توسعه فاز 14 پارس جنوبی محقق شود.

مجری طرح مبلغ قرارداد اجرای فاز 14 پارس جنوبی را 2 / 5 میلیارد دلار دانست و با اشاره به پایان عملیات تکمیلی حفاری 8 حلقه چاه در موقعیت سکوی A14 گفت درمجموع از تعداد 14 حلقه چاه از فاز 14 پارس جنوبی، عملیات حفاری 22 حلقه چاه این فاز به طور کامل به اتمام رسیده و پیش بینی می شود تا دو ماه آینده عملیات حفاری 11 حلقه چاه دیگر به پایان برسد.

تاریخچه شرکت

شرکت مديريت طرحهاي صنعتي ايران (IPMI) در سال 1351 شمسی تحت عنوان "شرکت خانه سازی تبريز" با هدف احداث بناهای مسکونی تاسيس گرديد. در سال 1366 بر اساس تصميمات اتخاد شده توسط صاحبان سهام زمينه هاي فعاليت هاي شرکت از محدوده فعاليتهاي ساختمانی فراتر رفته و به شرکت IPM به عنوان پيمانکارعمومی (GC) تحت پوشش سازمان گسترش و نوسازی صنايع ايران (IDRO) که صددرصد سهام شرکت به آن تعلق دارد، تغيير نام يافت. در حال حاضر فعاليت اصلی شرکت در زمينه های انرژی نظير نفت، گاز، پتروشيمی و پروژه های نيروگاهی مي باشد. هم اکنون IPMI با سه دهه تجربه  و با برخورداری از کارشناسان آموزش ديده، متخصص و مجرب و همچنين استفاده از نرم افزارها و سخت افزارهاي به روز در کليه زمينه های اجرایی پروژه ها ، به عنوان يک شرکت مطرح پيمانکار ايرانی با مشارکت شرکت هاي همکار داخلی و خارجی در زمينه هاي مهندسی، تأمين کالای پروژه، ساخت، نظارت، پروژه های کليد دردست و خدمات مشاوره ای در اجرای پروژه های مهم نفت، گاز، پتروشيمی و نيروگاهی شرکت می نمايد.

همکاران و کارفرمایان